HANK WILLIAMS JR., MARTY STUART A DEAN DILLON V SÍNI SLÁVY


 
V roce 2020 budou uvedeni do Síně slávy Country Music další veliké osobnosti. Této cti se dostane Marty Stuartovi, Hanku Williamsovi Jr. A Dean Dillonovi.
V kategorii „Skladatelé“, která se udílí každé 3 roky bude uveden Dean Dillon, jenž složil spoustu hitů pro známé country zpěváky, např. pro George Jonese „Tennessee Whiskey“, Brooks & Dunn, Toby Keithe, Pam Tillis, George Straita, Vince Gilla, Shenandoah, Lee Ann Womack, Kenny Chesneyho a další.
Zpěvák a multiinstrumentalista Marty Stuart (se kterým se Jarda Vokurka s Petrem Kocmanem z Click & Country sešli osobně před mnoha lety ve švýcarském Curychu) bude uveden do Country Music Hall Of Fame v kategorii  „Modern Era Artist“, tedy umělec za moderní éru country. A dnes již legendární Hank Williams Jr. Bude uveden v kategorii „Veterans Era Artist“, což je kategorie, do které jsou uváděni tzv. mazáci Country Music.
 
 

 
Ředitelka CMA Sarah Trahern k tomu řekla: „Nemohu být víc nadšená z toho, že právě Hanka, Deana a Martyho uvítám v tomto našem nezlomném kruhu, který znamená pro každého hudebníka důležitý milník v jeho hudební dráze. Je mi velice líto, že se letos kvůli pandemii nemůže obřad provádět osobně, jak bývá zvykem, ale věřím, že všem přinese radost a potěšení v této nelehké době, kdy je vše hlavou dolů. V tuto chvíli jsme srdcem především u Hanka Jr. a jeho rodiny, kteří nedávna přišli o dceru Katherine.
 
Marty Stuart ke svému uvedení do Síně slávy řekl: „Tohle je ta nejvyšší pocta v Country Music. Jsem velice poctěn, že budu její součástí a navíc společně právě s Hankem a Deanem, mám je moc rád. Uvedení do Síně slávy se nedá popsat slovy, běžně se mi nestává, aby mi došla slova“.

 

Naši partneři

Soundflower