HOUSLE ROY ACUFFA JSOU V MUZEU COUNTRY MUSIC


 
Housle slavného countrymana Roye Acuffa jsou vystaveny v Country Music Hall Of Fame.

Slavný country zpěvák a člen Síně slávy Country Music Roy Acuff, byl také vynikající houslista a s tímto nástrojem byl vyobrazován na všech fotografiích, malbách, dokumentech a staly se tak naprosto nedílnou a signifikantní součástí jeho života. Díky štědrosti zpěváka a hudebníka Vince Gilla, který Acuffovy housle vlastní ve své sbírce nástrojů, se teď z nich mohou radovat všichni návštěvníci Muzea Country Music, kde jsou vystaveny jako trvalý exponát. Vince Gill byl přítelem Acuffa od roku 1980, kdy začínal hrát v Grand Ole Opry.
 

 
Housle byly vyrobeny v roce 1890 v Německu a je to kopie vysoce ceněného nástroje rakouského výrobce houslí Jacobuse Stainera z roku 1600. Byly objeveny ve vybombardovaném obchodě s hudebninami ve Frankfurtu nad Mohanem americkou armádou 348 inženýrským plukem na konci II. světové války a přivezli je Acuffovi, jako svému oblíbenému country hudebníkovi, který je pak mnoho let používal na koncertech i ve studiu. Acuff v roce 1942 spoluzaložil slavné nakladatelství Acuff-Rose Publications a v roce 1962 stal se také prvním žijícím členem Síně slávy Country Music.

Housle budou vystaveny v Muzeu Country Music vedle takových unikátů, jako např. kytara Gibson L-5, na kterou hrávala Maybelle Carter nebo mandolína Gibson F-5, která patřila „otci Bluegrassu“ Billu Monroeovi.

Muzeum připravilo pro návštěvníky mimo jiné krásné video o slavných Acuffových houslích, ve kterém vystupuje i Vince Gill.
 
 

Naši partneři

Soundflower