VZNIKL SPECIÁLNÍ POŘAD JAKO POCTA OLIVII NEWTON-JOHN


Několik zpěváků natočilo speciální video, jako poctu zpěvačce a herečce Olivii Newton-John.

Zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, která zemřela v srpnu loňského roku ve věku 73let na rakovinu prsu, ovlivnila spoustu zpěváků a herců po celém světě. Po její smrti tak vznikl speciální pořad, ve kterém na ni budou vzpomínat různí umělci, jako třeba Elton John, Mariah Carey, Pink nebo herec Hugh Jackman a chybět nebudou také zástupci světa country. Těmi budou především Dolly Parton a Keith Urban, pro které byla Newton-John velmi blízkou přítelkyní. „Mohu říct, že to byla skvělá přítelkyně a také vynikající parťák v hudebním svět. Měla jsem tu čest s ní mockrát vystupovat a vždycky to byl krásný zážitek“, svěřila se Dolly Parton. Obě dámy se sešli naposledy při společném nahrávání hitu Jolene, který Parton složila v ´70 letech a který patřil mezi nejoblíbenější písně Olivie Newton-John. Tahle nová verze známé skladby byla současně i úplně poslední studiovou nahrávkou, kterou Newton-John pořídila.

Zpěvák, kytarista a rodilý australan Keith Urban, stejně jako Olivia Newton-John, se s dojetím svěřil: „Když jsem se v roce 1990 měl tu čest se poprvé setkat s Olivií poprvé osobně, byl jsem naprosto unešen. Byla přesně taková, jak jsem si představoval, že bude – milá, příjemná a vřele lidská. Později mě pozvala jako hosta na jedno své vystoupení a byl to tentýž večer, kdy jsem poznal svoji ženu Nicole Kidman. I z tohoto důvodu byla pro nás velmi blízká a hrála zásadní roli v našem společném životě.“

Hollywoodská herečka Nicole Kidman doplnila ve videu svého manžela slovy: „Olivia byla naprosto úžasná a svojí muzikou a hereckým umem ovlivnila lidi po celém světě. Od mala jsem s ní doslova vyrůstala, zpívala její písničky i ve škole. Když jsem ji poprvé viděla ve filmu Grease, říkala jsem si „Chci být Olivia Newton-John!“. Proto vystoupit na speciálním večeru a videu, které je věnováno její osobnosti, je jen malý dluh, který mohu s láskou splnit“.

Naši partneři

Soundflower