ZEMŘEL BUBENÍK Z KAPELY JOHNNY CASHE


 
Ve věku 85 let zemřel 25.září legendární bubeník z kapely Johnny Cashe W.S. „Fluke“ Holland.

Holland se narodil v roce 1935 v městě Saltillo v Tennessee, kde vystudoval střední školu J.B.Young High School.  Už v mládí hrával s mladičkým Carl Perkinsem v kapele, ještě společně s hráčem na kontrabas. Když v roce 1955 dostal Perkins nabídku z Memphisu od Sama Phillipse k natáčení v jeho slavném Sun Records studiu, Holland odjel s ním a okamžitě se jednalo o obrovský úspěch, protože natočili velký hit „Blue Suede Shoes“! Poté Holland v hraní s Perkinsem pokračoval a zúčastnil se i slavného nahrávání v Sun Records, kde se při společném natáčení setkal s „Million Dollar Quartet“, tedy Carl Perkinsem, Elvisem Presleym, Johnny Cashem a Jerry Lee Lewisem.

 


V roce 1960 dostal od Johnny Cashe nabídku na 14 denní turné v New Yorku a New Jersey, kterou přijal. Z dvoutýdenního turné se stalo 37 společných let turné, koncertů a nahrávání, které trvalo až do roku 1997, kdy Cash oficiálně ukončil koncertní činnost. Působil ve všech sestavách Cashových kapel, ať už to byla Tennessee Three, The Great Eighties Eight nebo Johnny Cash Show Band, kde fungoval nejen jako hráč na bicí nástroje, ale i jako road manager. Po ukončení koncertování s Cashem se věnoval vlastní kapele The WS Holland Band.

Ve studiu nahrával také s Roy Orbisonem, Willie Nelsonem nebo Bobem Dylanem. Oficiálně je uveden v Rockabilly Hall Of Fame, v mezinárodní Rockabilly Hall Of Fame nebo ve švédské Radio Nostalgia Hall Of Fame. V roce 2014 dostal od Ameripolitan Music cenu „Zakladatel stylu“ a v roce 2018 cenu „Tennessee Music Awards“ za celoživotní přínos.
 

 

Naši partneři

Soundflower