ZEMŘEL LEGENDÁRNÍ STEEL KYTARISTA BUCKY BAXTER


 
Ve středu 27.května zemřela ve věku 65 let jedna z velikých hudebních legend pedal steel kytarista Bucky Baxter.
 
Jeho syn Rayland, sám hudebník stylu „americana“ tuhle zprávu zveřejnil se slovy: „Bucky Baxter je můj táta, moje všechno a teď je anděl…“. Bucky Baxter se narodil v roce 1955 v Melbourne na Floridě a již v roce 1970 se začal učit, jak hrát na pedal steel kytaru. O něco později potkal country-rockera Steve Earla, se kterým v roce 1986 nahrál jeho nejslavnější a nejznámější album „Guitar Town“ a v následujících letech ještě další tři – „Exit 0“ z roku 1987, „Copperhead Road“ z roku 1988 a o dva roky později, tedy v roce 1990 „The Hard Way“. Byl i zakládajícím členem jeho doprovodné kapely Dukes.


 


 
Během koncertního turné se Steve Earlem se setkal i s Bobem Dylanem, který jej poprosil, jestli by mu nedal pár lekcí, jak hrát na pedal steel kytaru. Baxter se zúčastnil Dylanova koncertního turné „Dylan´s Never Ending Tour“ v letech 1992 - 1999 a nahrál s ním i cenou Grammy oceněné album „Time Out Of Mind“. V roce 1999 Baxter také vydal své sólové album „Most Likely No Problem“.
 
Jako studiový hráč se objevil na mnoha nahrávkách a deskách známých hudebníků, jako např. Ryan Adams, Joe Henry, R.E.M. nebo Kacey Musgraves.
 
 

Naši partneři

Soundflower